Wystawy 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019

6.Międzynarodowa Wystawa Psów w Bytomiu - 8.06.2019
sędzia: Elżbieta Chwalibóg
Szary ukończył 15 miesięcy i zgłosilismy go do klasy posredniej. To był dobry pomysł! Szary na tej wystawie rozpoczął dorosły championat (CWC) i interchampionat (CACIB),

a po kolejnych porównaniach otrzymał tytuł Najlepszy w Płci Przeciwnej (BOS)

 5. Międzynarodowa Wystawa Psów w Cyziówce
sędzia Barbara Larska
W wystawie uczestniczyły RARYTAS i RATAFIA Moscic.

Oba nasze pieski otrzymały oceny doskonałe i 2 lokaty. fot.szarotek

4. Krajowa Wystawa Psów Przemysl/ Jarosław, 16.03.2019

sędzia Mirko Markovic
Kiedys obiecywałam sobie - nigdy więcej wystawy w Jarosławiu ze względy na ciasnotę i hałas rozsadzający czaszkę. Wyobrażam sobie jak czuły się nasze psiaki przyzwyczajone do wiejskiej ciszy, tym bardziej, że na ocenę czekalismy ponad 4 godziny! RATAFIA otrzymała ocenę doskonałą i III lok., RARYTAS Zw.Mł. To trzecie Zwycięstwo Młodzieży od trzeciego sędziego, a więc Szary spełnił warunki do otrzymania Mł.Ch.PL!
 
3.Krajowa Wystawa Psów - Radom, 10.03.2019
sędzia: Grzegorz Robak
Na wystawę zgłoszone RARYTAS i RATAFIA Moscic. RARYTAS (Szary) zdobył Zw.Mł., NJwR i BOS; RATAFIA o.dosk., lok II. W wystawie brała udział Ch.PL LIRA Moscic. W kl.ch. otrzymała lok.I i CWC
 
2. Międzynarodowa Wystawa Psów, Lublin, 16.12.2018
sędzia:Anna Jaskiewicz
Szary (RARYTAS Moscic) sprawił nam ogromną niespodziankę otrzymując Zwycięstwo Młodzieży, Najlepszy Junior w Rasie i na koniec Zwycięstwo Rasy! Ogromnie nam było przykro, że nie moglismy zostać na finały bo zostawilismy w domu bez opieki pozostałe zwierzaki. W dodatku zapowiadała się gołoledź na kilkunastu kilometrach drogi dojazdowej.
Siostra Szarego, Ratafia Moscic otrzymała ocenę doskonałą i II lokatę.
Tata miotu "R" został NDPwR i otrzymał CWC i CACIB!
Gratulacje!
Dziękujemy sędzinie, p.Annie Jaskiewicz za oceny.
 
 
1.Międzynarodowa Wystawa Psów - Kielce, 10.11.2018
sędzia:Barbara Wójcik
Szary (RARYTAS Moscic FCI) dzisiaj na Międzynarodowej Wystawie Psów Rasowych otrzymał ocenę "wybitnie obiecujący" i tytuł Najlepszy Szczeniak w Rasie :)
Szarotek, jak na pierwszy pobyt w tłumie, wsród psów innych ras niż PON i ogłuszającej hałasem hali, zaprezentował się nad podziw dobrze. Dziękuję piesku!   

2.KLUBOWA WYSTAWA PON'ów Kraków, 17.06.2017
sędzia: Grzegorz Robak
Od kilku lat nie byłam na wystawie klubowej, więc postanowilismy wspólnie z Mirellą i Rysiem pokazać swoje psy w Krakowie. Ryszard z FINEZYJNYM ZEFIREM Moscic w klasie weteranów zajęli 2 lokatę.

Ja z Kropelką w klasie championów także 2 lokatę. LIRA Moscic w klasie championów stanęła na lok. 4 Stwierdziłam, że wystawy to już nie moja "bajka" i z ogromnym żalem przestajemy wystawiać nasze psy.

1.Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych, Rzeszów - Cyzówka, 21.05.2017
sędzia: Tomasz Borkowski
Po głębokim namysle, z nadzieją, że nie będzie ani upału, ulewy lub mrozu (co w tym roku żaden z tych przypadków by mnie nie zdziwił) udalismy się na wystawę w Cyzówce (O/Rzeszów). Kropelka nie zapomniała jak biega się na ringówce i w efekcie otrzymała 7-my CACIB i n-te CWC.

 W klasie weteranów wystąpił piękny, znakomicie prezentowany i przygotowany FINEZYJNY ZEFIR Moscic (o.CYPRYS Moscic, m.FINEZJA MOŚCIC Rivendall) otrzymując tytuły Najlepszy Weteran, Najlepszy Weteran w Rasie, BOS!

Jestem niesamowicie dumna z obu MOŚCIC'ów!

2. Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych - Częstochowa (Konopiska), 24.07.2016

sędzia: Mariola Semik
Chęć zobaczenia częstochowskich szczeniaków z naszej hodowli zmotywowała nas do zgłoszenia i wystawienia Kropli. KROPLA Moscic zawalczyła o CWC, CACIB, BOS.

Córka Kropelki, OMEGA Moscic, pozbawiona podszerstka przez intensywne wyczesywanie przez Pańcię, w klasie szczeniąt otrzymała ocenę "wybitnie obiecująca", lok.II

     Po wystawie pojechalismy na grilla do włascicieli Omegi i tam spotkalismy Okiego (OKTANT Moscic) z jego rodziną. Zdjęcia ze spotkania w GALERII--->Potomstwo Moscic--->OMEGA i OKTANT
 
1.  Międzynarodowa Wystawa Psów, O/Rzeszów, Cyzówka - 22.05.2016
sędzia: Andrzej Zamoyski
To nasza pierwsze wystawianie psa w tym roku. Prezentowana była KROPLA Moscic. Z powodzeniem. Kropelka wygrała klasę championów, a następnie porównanie ze zwyciężczyniami z pozostałych klas otrzymując CWC i CACIB. Po przegraniu wyboru o Zwycięzcy Rasy dodano jej jeszcze BOS (Najlepszy Pies Płci Przeciwnej).
Mł.Ch.PL,Ch.PL KROPLA Mościc
W wystawie uczestniczył jeszcze jeden MOŚCIC, FINEZYJNY ZEFIR. Zaprezentował się bardzo ładnie otrzymując tytuły: Najlepszy Weteran, Najlepszy Weteran w Rasie, oraz wniosek na championa weteranów. Brawo Zefirku! Podziękowania i gratulacjedla włascicieli Zefira.
 

4. Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych - Częstochowa, 25.07.2015

sędzia: Anna Kochan
       Pojechaliśmy z Kropelką na długo wyczekiwane spotkanie z częstochowskimi przyjaciółmi, a przy okazji zahaczając o wystawę w Konopiskach organizowaną przez nasz były oddział macierzysty w Częstochowie. KROPLA wygrała klasę championów otrzymując CWCi złoty madal, natomiast w czasie porównania zdecydowała się postraszyć swoją konkurentkę z klasy otwartej. Przyznaję, nie przewidziałam takiego wybryku mojej suczki i "w nagrodę" zostałyśmy wyproszone z ringu.
Mł.Ch.PL,Ch.PL KROPLA Mościc CWC
      W tej wystawie uczestniczyła nasza najmłodsza wychowanka, NASTURCJA Mościc, która w klasie szczeniąt otrzymała lokatę II z oceną: wybitnie obiecująca. Gratuluję właścicielom! 
NASTURCJA Mościc (NASTI)
 
 
3. Krajowa Wystawa Psów Rasowych - Lublin, 14.06.2015
sędzia:Adam Janowski

     KROPLA Mościc CWC, złoty medal
 
 
2. Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych - Rzeszów, 24.05.2015
sędzia: Mariola Semik
       Na tej wystawie spotkała się trójka Mościc'ów: ZEFIR, KROPLA i LIRA. FINEZYJNY ZEFIR Mościc w klasie weteranów - Najlepszy Weteran w Rasie i BOB, KROPLA Mościc - CWC, CACIB, BOS, LIRA Mościc musiała się zadowolić III lokatą. W konkurencjach finałowych Zefir odmówił współpracy :(
 
       LIRA Mościc
 
 
CMł.Ch.PL, Ch.PL FINEZYJNY ZEFIR Mościc i Mł.Ch.PL,Ch.PL KROPLA Mościc
 
1. Krajowa Wystawa Psów, Lublin, 19.04.2015
sędzia: Barbara Wójcik
        Zatęskniliśmy za wystawami więc wybraliśmy się z Kropelką do Lublina.  Sunieczka była bardzo grzeczna, wystawiała się bardzo dobrze toteż otrzymała CWC, BOB i IV lok w grupie 1
LIRA Mościc lok 1, ocena: doskonała.
 

6.Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych, Kielce, 8.11.2014

sędzia: Barbara Wójcik
       Spodobało mi się wystawianie jednego psa! Do Kielc pojechaliśmy z Kropelką  towarzysko -
zapowiadało się spotkanie z gronem znajomych, a do tego międzynarodówka i blisko. KROPLA Mościc spełniła
pokładane w niej nadzieje; wygrała klasę championów, a następnie porównanie z innymi sukami otrzymując CWC, CACIB i BOS. Zachowywała się nienagannie i jestem z niej dumna!

LIRA Mościc nie znalazła uznania w oczach sędziny i zajęła 2 lokatę.

 

5.Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych, Białystok, 30.08.2014

sędzia:Miroslav Vaclavik

      Na coroczne rodzinno-wystawowe spotkanie zabraliśmy Kroplę. KROPLA Mościc spisała się całkiem, całkiem zdobywając CWC, CACIB oraz tytuł Najlepsza Dorosła Suka! Ciekawe, jak często zmieniają się tytuły przyznawane na wystawach!? LIRA Mościc w klasie pośredniej - ocena dosk. lok. II. Tym razem pogoda okazała się łaskawa dla poniarzy, gdy rozpoczęło się sędziowanie naszej rasy deszcz przestał padać!

      Po wystawie skorzystaliśmy z zaproszenia Małgosi i Czarka na spotkanie przy ognisku z kociołkiem. I jak co roku było wspaniale! Dziękujemy!
 
4. Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych, Warszawa, 12.07.2014
sędzia: Mariola Semik

         Zatęskniliśmy za wystawowymi spotkaniami ze znajomymi, więc zgłosiłam  Kropelkę. Spotkanie, niestety, nie udało się ze względu na rzęsisty deszcz. Kropla pokazała się bardzo dobrze, wygrała klasę championów (CWC), a w porównaniu ze zwyciężczyniami pozostałych klas otrzymała resCACIB. LIRA Mościc prezentowana w klasie młodzieży otrzymała III lokatę z oceną "doskonała".

3. Krajowa Wystawa Psów Rasowych, Lublin, 8.06.2014
sędzia: Barbara Czasławska

      "W nagrodę", że nie będzie miała dzieci zabraliśmy Kropelkę na wystawę w Lublinie.

Początkowo, mimo okropnego upału sprawowała się bardzo dobrze i wywalczyła Zwycięstwo Rasy (BOB), CWC i złoty medal.

W klasie pośredniej startowała LEDA Mościc otrzymując pierwsze CWC.

W konkurencjach finałowych KROPLA Mościc zajęła 4 lok w BIS RP

 oraz 4 lok. wsród Zwycięzców Ras z Oddziału Lubelskiego.

Na wybór z drupy I-wszej Kropelka powiedziała "nie-i-dzie-my"!!! Raczyła zrobić jedno kółko wokół ringu ciągnąc w przeciwną stronę.

2.Krajowa Wystawa Psów Rasowych, Lublin, 13.04.2014
sędzia: Anna Jaśkiewicz

          Na wystawę organizowaną przez rodzimy oddział i w dodatku w świetnej hali trzeba jechać. Niestety nie "odliczyły się" JASNA i LIRA, na zobaczenie których liczyliśmy.

Natomiast KROPLA Mościc sprawowała się doskonale. Wygrała swoją klasę otrzymując CWC, a następnie BOB.

Na ringu honorowym, o dziwo, tylko krótką chwilę biegła z nosem przy wykładzinie, później było bardzo dobrze. Moja grzeczna dziewczynka uplasowała się na II miejscu w BIS RP

oraz na IV w BOG!

 

1.Międzynarodowa Wystawa Psów - 16.02.2014
sędzia: Jan Gajewski

       Skuszona perspektywą miłego spotkania towarzyskiego zgłosiłam Kropelkę. Spotkanie rzeczywiście było miłe niestety Kropla mimio, że wg mojego odczucia zaprezentowała się bardzo dobrze, bez fochów, otrzymała jedynie brązowy medal :

11. Krajowa Wystawa Psów - 6.10.2013
sędzia: Elżbieta Chwalibóg

        Z rozpędu zgłosiłam Kroplę także na Krajową Wystawę w Nowym Dworze. Moja sunia zaprezentowała się wyjątkowo grzecznie, wygrywając z pozostałymi sukami (ZW) i otrzymując CWC !

 

10.Wystawa Klubowa Polskich Owczarków Nizinnych, Nowy Dwór, 5.10.2013
sędzia: Piotr Król

       Na tej wystawie wystąpiła trójka Mościc'ów: moja KROPLA w klasie otwartej, LIRA w kl.szczeniąt i WYJĄTKOWA WIZJA w klasie weteranów. Otrzymaliśmy 1, 2, i 3 miejsce, a mianowicie:

 LIRA Mościc - Best Puppy

WYJĄTKOWA WIZJA Mościc - II lok

i KROPLA Mościc III lok.

Wystawa bardzo udana pod względem organizacyjnym, bardzo miło spędziliśmy czas ze "starymi" i nowymi znajomymi przy suto zastawionych stołach. Dziękujemy!

9. Międzynarodowa wystawa psów - Białystok, 24.08.2013
sędzia: Barbara Larska

     Wprawdzie obiecywałam sobie - NIE dla wystaw w upalne lato, ale...skusiło mnie to, że grupa 1 oceniana była w sobotę, dając możliwość spokojnego niedzielnego odpoczynku w rodzinnym gronie.

     Po przyjeździe do Białegostoku, na teren wystawy okazało się, że zdecydowanie nie grozi nam zbyt wysoka temperatura na ringu. Nasz występ zaplanowany bowiem został... w hali, na lodzie przykrytym gumową wykładziną,  gęsto usianą kałużami osuszanymi przez obsługę, a uzupełnianymi nieustannie z topniejacego szronu z dachu! Rozłożyliśmy się w możliwie najsuchszym miejscu i nie za daleko od ringu. Co kilkanaście minut któreś z nas chodziło na dwór ogrzać się trochę:)

    KROPLA Mościc zgłoszona do klasy pośredniej występowała solo, wygrała natomiast porównanie w sukach otrzymując CWC, CACIB, BOS.

    Po wystawie udaliśmy się na towarzyskie spotkanie przy "kociołku" i ognisku. Sympatyczni, gościnni gospodarze i mili współdegustatorzy zawartości kociłka sprawili, że dzień będzie niezapomniany :) Dziękujemy!

8. Międzynarodowa Wystawa Psów, Kraków, 16.06.2013
sędzia: Andrzej Zamoyski

      Już o godzinie 10-tej, a PON-y wchodziły na ring jako pierwsze, było gorąco! Cyprys uznał, że jeszcze dla niego nie jest za upalnie  pokazał się doskonale i taką też dostał ocenę. Kropli żar lejący się z nieba nie przeszkadzał, choć sędzia trochę nas przegonił po ringu aby ocenić która suczka najlepiej się porusza. Nareszcie zdecydował, że to KROPLA Mościc stanie przy tabliczce z nr 1, a tym samym czekało mnie: porównanie (przegrane) o najlepszą sukę, następnie wygrany wybór Najlepszego Weterana, a na koniec wybór najlepszego pona w rasie. Miałam dość!!! Stojąc na ringu, w myślach prosiłam sędziego aby pozwolił mi zejść z tej patelni, nie chciałam już nic wygrywać! I tak się stało :) Podsumowując: KROPLA Mościc - CWC; CYPRYS Mościc - Najlepszy Weteran. Od początku finałów dzieliło nas około 3 godzin. Na samą myśl o występie w nasilającym się upale robiło mi się słabo! Zabraliśmy manatki i udaliśmy się do chłodnego domku!!!  

 

7.Krajowa Wystawa Psów Grupy I, Kraków, 15.06.2013
sędzia: Wiesława Misterka Kluska

      Rozochoceni dwoma CWC Kropli na kolejnych wystawach zgłosiłam ją także do Krakowa, raczej ze względu na mającą się odbyć nazajutrz wystawę międzynarodową. Zabraliśmy też Cyprysa. Pani sędzina oceniła obie "dziewczyny" występujące zbyt radośnie w klasie pośredniej na noty bardzo dobre, ustawiając naszą Kropelkę na lokacie II . CYPRYS Mościc nie zawiódł, zarobił ocenę doskonałą i tytuł Najlepszy Weteran.

 6. Krajowa Wystawa Psów Rasowych, Lublin, 9.06.2013
sędzia: Krystyna Szulc

     Obowiązkowa wystawa :) Zakończona  wynikami: KROPLA Mościc - kl.pośr. I lok. CWC, złoty medal; JASNA Mościc - kl.o. III lok, medal brązowy, ZEFIR Mościc kl.ch. I lok. CWC, ZW, złoty medal i rekreacyjnym przestanku w "Marzannie"

5. Krajowa Wystawa Psów Rasowych, Radom, 19.05.2013
sędzia: Bożena Czempas Chowaniec

       Nasza Kropelka osiągnęła "poważny" wiek 15 miesięcy zatem zgłosiliśmy ją na wystawę w klasie otwartej. Klasa pośrednia została "zajęta" przez JASNĄ przez JASNĄ Mościc, a baby przez LIRĘ Mościc.

 Lira zaprezentowała się bardzo ładnie co znalazło wyraz w karcie oceny i tytule: wybitnie obiecująca, Najlepsze Baby.

 

Kimi (JASNA) zajęła II lokatę,

KROPLA Mościc wygrała wszystkie porównania w rasie uzyskując: CWC, tytuły Zwycięzca, Najlepszy w Rasie.

Według harmonogramu do finałów mieliśmy tylko pół godziny czekania, zdecydowaliśmy się zostać i mimo upału, powalczyć. Lira, niestety, nie weszła do półfinału, a KROPLA w Rasach Polskich zajęła 3 lokatę (BIS RP 3). Skrawek cienia zarezerwowany rano skurczył nam się do nieistotnego paska, skwar rósł z każdą minutą, a opóźnienie w finałach przekroczyło godzinę - stwierdziliśmy, że nie damy rady dłużej się przypiekać - wyjechaliśmy do domu.

 4. Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych, Łódź, 4.05.2013
sędzia: Iwona Frank

    Przed wyjazdem na stałe do Anglii LUKSUS Mościc w wieku 3 miesiące i 3 tygodnie zaprezentował się na wystawie. Sprawował się bardzo dzielnie i otrzymał ocenę wybitnie obiecujący, choć przegrał ze starszym od siebie szczeniakiem zajmując II lokatę. Agata wystawiła swoją Kimi. JASNA Mościc poszalała uzyskując CWC, CACIB, Zw. GRATULACJE!

3. Krajowa Wystawa Psów - Lublin - 21.04.2013
sędzia: Beata Klawińska

     Na wystawę do Lublina zabrałam się z Agatą i Kimi. Z hodowli Mościc wystawiane były:

przez Beatę LIRA w klasie baby - ocena wybitnie obiecująca - Najlepsze Baby

przez Agatę JASNA w kl.pośr. II lok, ocena dosk. medal srebrny
i przeze mnie KROPLA w kl.mł. I lok. medal złoty, Zwycięzca Młdzieży, Najlepszy Junior oraz Zwycięzca Rasy (BOB) i BIS RP 3 !!!

2. Krajowa Wystawa Psów - Nowy Dwór- 24.03.2013
sędzia: Tomasz Borkowski

     KROPLA Mościc uzyskała ocenę doskonałą, lokatę 1, tytuły: Zwycięstwo Młodzieży i Najlepszy Junior, a tym samym spełniła warunki do otrzymania Młodzieżowego Championatu Polski :)

1. Międzynarodowa Wystawa Psów - Rzeszów - 3.02.20133
sędzia: Andrzej Kot

    Pierwsza, bliska, międzynarodowa wystawa - takiej okazji nie mogliśmy przegapić. Wybraliśmy się z Kropelką, zabierając też Agatę z Kimi. Minimum założeń zostało osiągnięte; KROPLA Mościc wygrała swoją klasę otrzymując tytuł Zwycięzca Młodzieży i Junior BOB. JASNA Mościc i FINEZYJNY ZEFIR Mościc były 2-gie w swoich klasach, BALLADA z Wedolandu lok. I, ocena dosk. ale bez CWC

8. Zimowa Wystawa Psów Rasowych - 8-9.12.2012, Nowy Dwór
sędzia: Krystyna Szulc

      W przeddzień wystawy, na zaproszenie właścicieli CARA z Liliowego
Zacisza przybyliśmy do Kałuszyna abyśmy mogli porozmawiać z
przyjaciółmi osobiście, a nie przez telefon i aby psia rodzinka
mogła nacieszyć się sobą.
W niedzielę Leszek wystawił CARA (CWC, ZW,BOB) i JEWELL.. (CWC,ZW), a ja
"carównę" czyli KROPLĘ Mościc (Zw.Mł, NJwR). Usatysfakcjonowani wróciliśmy
do domu z zaczętym championatem młodzieżowym :)

7. Międzynarodowa Wystawa Psów - Kielce - 10.11.2012
s: Andreas Polgar

Tym razem na wystawę zabraliśmy się z właścicielami Kimi (JASNEJ Mościc), Kimi i Kropelką.
Cyprys, jako nie do końca przygotowany do pokazu (brak czasu) został w domu. PON-y oceniał sędzia zagraniczny, co zawsze daje atrakcje w postaci niewiadomych wyników(!), a ponadto, pod dywanikiem ukryta była "pułapka" w postaci metalowej płyty wydającej łomot przy nastąpieniu na nią (prawie nie do uniknięcia). Nasze suczki, Kropla i Kimi przeszły "test płyty" śpiewająco:).

 KROPLA Mościc wygrywając swoją klasę, a następnie porównanie z psem została

 Najlepszym Szczeniakiem,

Kimi (JASNA Mościc) "załapała się" na ostatnią doskonałą w klasie zajmując 3 lokatę!

Na finałach Kroplelka zahipnotyzowana została zapachami występującymi przed nią: poganianymi, zaganianymi owcami i kaczkami. Oderwanie kropelkowego nosa od wykładziny, gdzie akurat poprzednio miały zagrodę kaczki okazało się ponad siły moje i Kropli.

Występ mojej ślicznej suni zakończył się na półfinale:( .

6. Stołeczna Wystawa Psów Rasowych, Warszawa, 8.09.2012
sędzia:Dorota Paź

   Na Stołeczną Wystawę Psów Rasowych wybraliśmy się z CYPRYSEM i KROPLĄ, po drodze dobraliśmy jeszcze Agatę z Kimi.
Pani sędzina Dorota Paź przyznała naszym psom: CYPRYS Mościc - lok. II, ocena dosk., srebrny medal;

niespełna 7-miesięczna KROPLA Mościc - ocena wybitnie obiecująca, Najlepsze Szczenię w Rasie
wraz z niminacją do finałów.

Kimi Agaty (JASNA Mościc) wygrała klasę  i otrzymała Zwycięstwo Młodzieży kończące Młodzieżowy Championat PL!!! Serdeczne GRATULACJE!
    Pogoda na wystawę znakomita - nie za gorąco, nie za zimno, bez deszczu i dlatego zdecydowałam się na pokazanie Kropelce wiele, wiele różnych ras (aby nie myślała, że istnieją tylko PON-y) i tłumu ludzi jakiego też jeszcze nie widziała! Moje maleństwo sprawowało się znakomicie! To też sędzia, p.Andrzej Stępiński uhonorował

KROPLĘ Mościc III lokatą na BIS Puppy wybierając ją z przeogromnej stawki szczeniaków! Dziękujemy!  

5. Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych, Warszawa, 7-8.07.2012
sędzia: Piotr Król

     Od początku wyjazd pechowy. Zaledwie kilka kilometrów od domu mieliśmy fatalne zderzenie z sarną. Sarna nie przeżyła wypadku, a i samochód córki, którym jechaliśmy nie nadawał się do dalszej jazdy. Zmieniliśmy go na nasz, z nieczynną klimatyzacją, a prognozy pogody mówiły o ponad 30-to stopniowym upale!

    Na polanie otoczonej lasam, w nieznośnym skwarze zaprezentowałam sędziemu (i publiczności) CYPRYSA Mościc. Niestety, wszystkie lokaty zajęły psy bez ogona, nasz ogoniasty Cyprys nie przypadł do gustu miłemu i urzekająco uprzejmemu sędziemu.  KROPLA Mościc dzielnie ratowała honor rodziny otrzymując piękny opis, tytuł Najlepszego Baby oraz Nominację do BIS.

JASNA Mościc zajęła III miejsce z doskonałą oceną.

    Na BIS Baby  nie czekaliśmy, pokonał nas upał. Popełniliśmy błąd, trzeba było zostać i przeczekać, w samochodzie bez klimatyzacji było koszmarnie!!!

4. Międzynarodowa Wystawa Psów - Kraków - 17.06.2012
s: Mariola Semik

    W Krakowie dalej piekielny upał i Cyprysa interesował tylko cień, nawet ten pod stolikiem sędziowskim :) Mimo to został ustawiony na II lok. w champ., a przy porównaniu także na II w psach otrzymując resCACIB. Nasza najmłodsza występowała sama w kl.baby i dostała piękny  opis w karcie oceny, w.o., N.B. i nominację do finałów. Tym razem na finały musielibyśmy czekać w niesamowitym skwarze (31 stopni w cieniu) ok. 4 godzin, więc zrejterowaliśmy. W czasie gdy Kropelka wychodziłaby na ring byliśmy już w domu uszczęsliwiając nasze psy!

3. Krajowa Wystawa Grupy I-wszej - Kraków - 16.06.2012
s: Jadwiga Niciewicz

   Mój nienawidzący upałów Cyprys (ma to po mnie, hi, hi, hi) nie zaprezentował się na miarę swoich możliwości i ulokowany został na III miejscu. 4- miesięczna Kropelka natomiast pokazała się jak najlepiej otrzymując ocenę w.o. N.Baby i nominację do finałów. Na BIS-Baby sędzina p.Mariola Semik uznała ją za naładniejszą = BIS Baby I

 2.Krajowa Wystawa Psów - Lublin - 10.06.2012
s. Paweł Boniecki

    CYPRYS Mościc - CWC,ZW, BOB, BIS RP III (Zygmunt Jakubowski), BOG IV(Paweł Boniecki)

    KROPLA Mościc - ocena wybitnie obiecująca, N.B.
JASNA Mościc - Zw.Mł., NJ, na BIS Junior weszła do półfinału

 1. Krajowa Wystawa Psów - Jarosław - 4.03.2012
s. Katarzyna Fiszdon

 CYPRYS Mościc jako jedyny występujący PON samiec otrzymał CWC i tytuł Zwycięzca. Nasza najsłodsza Atusia wygrywając klasę pośrednią zdobyła CWC dające jej prawo do nazywania się Champion Polski, Młodzieżowy Champion Polski BATUTA z Wedolandu!

JASNA Mościc startując po raz pierwszy w kl.mł. także stanęła na lok. I, niestety bez Zw.Mł.

 

10. Międzynarodowa Wystawa Psów, Kielce, 19.11.2011
sędzia: Eugen Jerozolimsky

W pierwszej wersjii miałam nie zgłaszać psa, a pojechać z Kimi (JASNĄ Mościc) i jej właścicielami, w następnej został zgłoszony CYPRYS Mościc. Z nami zabrali się Agata i Tomek z JASNĄ (Kimi). Mirella zgłosiła Adę (BALLADĘ z Wedolandu) do kl.pośr. i Zefira (FINEZYJNEGO ZEFIRA Mościc) do kl.o. (aby nie były na ringu razem ojciec z synem).

Rosyjskiemu  sędziemu należało postawić psa we wskazanym miejscu i można było jedynie patrzeć jak ogląda naszgo pupila od zębów począwszy na ogonie kończąc. Oczywiście naszym psom to absolutnie nie przeszkadzało (Cyprysowi chyba się nawet spodobało - w karcie oceny ma: "doskonały temperament")

Trochę nam cierpła skóra na myśl o takim obmacywaniu Kimi przez zupełnie obcego faceta ale debiut w kl.baby odbył się bez zgrzytów (czego nie można powiedzieć o innych młodych suczkach) i Kimi została ustawiona na III lok. z oceną wybitnie obiecująca.

 Zefir zajął także III miejsce,

a Cyprys w kl.ch. II. CACIB zdobył pies z kl.ch. i CYPRYS Mościc stanął do porównania o resCACIB,
a następnie je wygrał!

 2-gi pies w rasie w doborowej stawce to nie byle co!

BALLADA z Wedolandu w swojej klasie była I-wsza i zdobywając CWC zrealizowała minimum naszych marzeń! 

 

9. Krajowa Wystawa Psów, Radom, 4.09.2011
sędzia: Andrzej Tyburczyk

      Do Radomia towarzyszłyśmy z ATU Mirelli, Rysiowi, Adzie i Zefirowi. Głównym (ale nie jedynym) celem było rozpoczęcie championatu Adusi. Cel został osiągnięty - BALLADA z Wedolandu w kl.pośr. I lok., CWC! Brawo! FINEZYJNY ZEFIR Mościc uzyskał CWC, Zwycięzca (nie mogę przyzwyczaić się do tego tytułu zastępującego Najlepszego Psa w Rasie). Atu startując w kl.o. zdobyła CWC, Zw., BOB! Mimo dokuczliwego upału zostaliśmy na finały (blisko do domu) i Atusia zawalczyła! BATUTA z Wedolandu u pani sędziny Elżbiety Chwalibogowej stanęła na najwyższym podium w rasach polskich - BIS RP1, a u p.Mirosława Redlickiego na wyborze z grupy 1-wszej na nieco niższym stopniu - BOG 2! Dziękujemy sędziom za uznanie dla ATU, a Bożence i Witkowi za Adę i ATU!

8. Międzynarodowa Wystawa Psów, Białystok, 27-28.08.2011
sędzia: Jadwiga Niciewicz

       Na wystawie stawiły się: Atu, Ada i Zefir. FINEZYJNY ZEFIR Mościc otrzymał II lok. w kl.ch, BALLADA z Wedolandu nareszcie została doceniona na wystawie międzynarodowej (HURA! HURA!! HURA!!!) otrzymała Zw.Mł., NJwR dające jej tytuł Młodzieżowego Championa Polski! Radości nie było końca! Atu tym razem skromniutko, jedynie CWC w kl.posr.

Na tej wystawie 8-letnia córka naszego ROKIEGO MOŚCIC Agajax, BALI z Polarnej Niedźwiedzicy ukończyła championat Polski! Gratulujemy!


BALLADA z Wedolandu (ADA) Zw.Mł, NJwR

7.Międzynarodowa Wystawa Psów, Sopot, 13-14.08.2011
sędzia: Mirosław Redlicki

      Do Sopotu na zaproszenie Bożenki i Witka udaliśmy się w trójkę (ja, Mirella i Tomek) z dwiema suczkami, Adą i Atu.

Ada (BALLADA z Wedolandu) wystartowała w kl.mł. ale nie spodobała się p.Sędziemu i wylądowała na 3 lokacie. Witek z WYJĄTKOWĄ WIZJĄ Mościc miał więcej szczęścia - wygrali kl.ch. otrzymując CWC.  Atu  (BATUTA z Wedolandu) spisała się najlepiej pokonując wszystkie suki (w tym własną matkę) i uzyskując w wieku 15 miesięcy i 3 dni swoje pierwsze CWC i CACIB! Byliśmy jednocześnie szczęśliwi (Atu i Wiza) i nieszczęśliwi z powodu Ady! Bożenko i Witku dziękujemy za gościnę!


BATUTA z Wedolandu(ATU) - CWC, CACIB


WYJĄTKOWA WIZJA Mościc - CWC

5. Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych, Warszawa, 17.07.2011
sędzia: Zygmunt Jakubowski

Państwo od Ady nie mogli wybrać się do Warszawy, a szkoda było przegapić jedną z najbliższych od nas wystaw. Zgłosiłam Atu ciesząc się z perspektywy wystawiania jednego psa! I zaczęło się gderanie męża, że zostawiamy córce 9 psów, że córka przyjeżdża aby trochę odpocząć po tygodniu ciężkiej pracy, a nie zajmować się całą czeredą i że trzeba koniecznie zgłosić Cyprysa. Cóż było robić!? Dosłałam zgłoszenie drugiego psa. Odnieśliśmy połowiczny sukces:


CYPRYS Mościc CWC, resCACIB ("cały" sukces CACIB i więcej...),


BATUTA z Wedolandu Zw.Mł (pełnia sukcesu to NJ i więcej..)

 
7-letnia WYJĄTKOWA WIZJA Mościc w kl.ch. zajęła III miejsce.

 

4. Krajowa Wystawa Psów Rasowych, Nowy Targ, 10.07.2011
sędzia: Mariola Semik

Obliczyłam, że szczeniaki będą już po kwarantannie poszczepiennej i mogę zgłaszać Atu na wystawy. Tak też zrobiłam. Tym razem "na włościach" został Tomek, a my, córka i ja zrobiłyśmy wystawową wycieczkę. Wyjazd byłby bardzo udany gdyby....nie upał. To upał spowodował, że otworzyłyśmy bagażnik aby mieć odrobinę cienia. To upał i jaskrawe słońce spowodowały, że nie zauważyłyśmy świecącej się żarówki w bagażniku, a która wyładowała akumulator na "0" i po przekręceniu kluczyka w stacyjce usłyszałyśmy....ciszę zamiast odgłosu pracującego silnika! To upał ochłodził naszą radość ze Zw.Mł. i NJ BATUTY z Wedolandu i z tego, że to Zw.Mł. zakończyło championat młodzieżowy Atusi! Wina upału, że nie mamy ani jednego zdjęcia z tak doniosłgo (hi, hi, hi) wydarzenia! Oczywiście, wina upału, że nie czekałyśmy na konkurencje finałowe!

3. Krajowa Wystawa Psów Rasowych, Lublin 17.03.2011
sędzia: Andrzej Zamoyski

      Na "swoją" wystawę pojechaliśmy z dwoma PON-ami: Atu i Cyprysem. Jechaliśmy z duszą na ramieniu, jako że  czwórka psów, po raz pierwszy,  na tak długo, pozostała sama w domu!

      Oto wyniki: CYPRYS Mościc I lok. CWC, Zw (inaczej być nie mogło - był jeden!),

natomiast Atusia zawalczyła! BATUTA z Wedolandu w kl. młodzieży pokonując jedną rywalkę otrzymała ocenę doskonałą, kolejne Zwycięstwo Młodzieży, Najlepszy Junior, a w porównaniu z Zw. Psem i Suką Zwycięstwo Rasy! Na ringu honorowym (sędzia:Elżbieta Chwalibóg) udało jej się zdobyć jedynie 2 miejsce w BIS RP!

2. Przemyska Wystawa Psów Rasowych, Jarosław 5-6.03.2011
sędzia: Grzegorz Robak

Do Jarosławia pojechaliśmy z cichą nadzieją na Zw.Mł. dla Atu lub Ady.

Z przykrością (zawiedzione nadzieje są zawsze przykre) zawiadamiam, że BATUTA z Wedolandu otrzymała lok. II, a BALLADA z Wedolandu III -cią, obie z ocenami doskonałymi.

Towarzyszący Atusi CYPRYS Mościc zdobył I lok., CWC, Zw Wystawy i Zw. Rasy!

 

1. Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych w Rzeszowie 20.02.2011
sędzia: Barbara Larska 

Na  wystawę miała jechać tylko Atu, lecz żeby zmotywować się do dokładnego (rozczesuje ale czy bardzo dokładnie?) uczesania Cyprysa zgłosiłam oba psy. BATUTA miała wystąpić po raz pierwszy w klasie  młodzieży, CYPRYS jak zwykle w champ.

I tak CYPRYS Mościc lok. II, srebrny medal

i ku wielkiej radości, w 11 dniu po ukończeniu 9 miesięcy BATUTA z Wedolandu uzyskała tytuły Zwycięzca Młodzieży i Najlepszy Junior w Rasie. BALLADA z Wedolandu (ADA) wg. sędziny suczka równorzędna z Batutą uplasowała się tym razem tuż za Atusią. Obie panienki podążają w ślady praprababci, prababci, babci i mamy (WATRA, HERBATKA, RADOSNA, WYJĄTKOWA WIZJA)! Ogromnie się cieszymy!

      

 Wystawy 2008 - 2010

 Wystawy 2004 - 2007

Wystawy 2003

Wystawy 2002