Wystawy 2003

Wystawa VI

Hura!!! Znowu mamy podwójne zwycięstwo!!! Na Międzynarodowej Wystawie Psów Rasowych w Poznaniu dnia 9.11.2003r oba nasze wystawiane w tym roku PON-y znalazły uznanie w oczach sędziów. MOJA (RADOSNA Blusałka) od p.Katarzyny Fiszdon otrzymała: CACIB, CWC, NSwR, Zw.PL co jak zwykle poparte zostało złotym medalem, ale tym razem jeszcze medalem za Zwycięstwo Polski 2003 OGNIKA Mościc  p.J aroslav Matyas uznał za najładnieszego PON-a wystawy przyznając mu CACIB, CWC, NPwR, Zw.PL, Zw.Rasy. Później w konkurencjach finałowych ten sam sędzia wyznaczył Ognikowi II miejse wśród najpiękniejszych psów grupy I, wręczając nam piękny puchar. Ale to nie koniec DNIA OGNIKA, bo następny puchar otrzymał z rąk sędziego p. Piotra Śliwki za II lokatę w Rasach Polskich. Oczywiście OGNIK także został odznaczony medalami takimi jak MOJA, a dodatkowo pięknym medalem za Zw.Rasy. 

Wystawa V

 Na Jubileuszową Wystawę do Częstochowy pojechaliśmy tylko z Ognikiem.
Moja, chociaż zgłoszona pojechać nie mogła. Ognik stanął na wysokości zadania i wygrał parę porównań otrzymując od sędziny p.Jadwigi Niciewicz tytuły: Najlepszy Pies w Rasie i Zwycięzca Rasy (NPwR,BOB), a od sędziego p. Zygmunta Jakubowskiego - Najpiękniejszy w Rasach Polskich (BIS RP)

Oto on, Ogniątko moje ulubione:  

Wystawa IV

Czwartą tegoroczną wystawą naszych PON-ów była Europejska Wystawa Psów Rasowych w Bratysławie.
Znowu zdecydowaliśmy się na pokazanie dwójki z naszej szóstki: OGNIKA i MOJĄ. I jak to zwykle bywa na prestiżowych wystawach, najliczniej obsadzona była klasa championów psów. Łącznie z Ognikiem było ich 6. Niusio w dzielnej i zażartej walce pokonał pozostałą piątkę i stanął pięknie przy tabliczce z nr 1! Za chwilę ponownie stanął (i pobiegł) do rywalizaclji o CACIB z wygranym pięknym psem z klasy otwartej. Stój w pozycji wystawowej, parę kółek dookoła ringu, znowu stój, bieg do przodu i do tyłu, jeszcze kilka okrążeń i jest!!! OGNIK stanął przed tabliczkami: 1, CAC, CACIB!!!

O G N I K  M o ś c i c - Zwycięzca Europy 2003  

Po krótkiej przerwie i po ocenie suk z klas poprzedzających champiomy znowu stanęłam do "walki", tym razem z Moją. W ringu stawiła się jedyna konkurentka do I lokaty, ale rywalizacja była ostra! Po dokładnych oględzinach i po kilku kółkach zrobionych przez tandem ja-Moja sędzina wskazuje nam I lokatę. Obowiązkowa sesja zdjęciowa- i znowu stajemy do porównania! Po chwili jest!!! CACIB, CAC!!!  

MOJA ŚLICZNA RADOSNA Blusałka - Zwycięzca Europy 2003

Radość ogromna, ale i problem ogromny - jak stanąć do porównania w rasie? Cóż było robić? Wzięłam Ognika, Tomek Moją i weszliśmy na ring do porównania z Najlepszym Juniorem (Juniorką w tym przypadku).     

W moje psy jakby piorun strzelił! One przecież nie widziały się od pół godziny więc następne pół godziny musiały spędzić na powitaniach!!!

Na nic zdały się nasze perswazje!!! Publiczność w śmiech, a my z szalejącymi psami zeszliśmy z ringu. Na placu boju pozostała prześliczna, wystawiająca się ze stoickim spokojem Zwyciężczyni Rasy!  

CAC, CACIB, European Winner 2003
OGNIK Moscic
CAC, CACIB, European Winner 2003
RADOSNA Blusalka

Muszę powiedzieć, że niekoniecznie Polak jest mądry po szkodzie. O sobie mówię! Znowu czegoś nie doczytałam, a okazało się, że Ognik wygrywając wystawę europejską i mając wcześniej CAC ze Słowacji automatycznie uzyskał tytuł Ch.SL. Dyplom dostawało się od ręki w Bratysławie, ale trzyba było udać się po niego wnosząc drobną opłatę.

Cóż z tego! Przeczytałam o tym w drodze powrotnej, a teraz to już trochę zachodu. Mimo to ogłaszam: OGNIK Mościc jest Champ. Słowacji!

Poniżej wszystkie wyniki wystawy dzięki uprzejmości pani Claudii Nowak  

MALES

junior class ( 1 entry )

1 exc CAJC, European Junior Winner 2003 Ambergini's BABY DYNAMITE

open class ( 1 entry )
1 exc CAC, resCACIB REJENT z Gangu Dlugich 

champion class ( 6 entries )
1 exc CAC, CACIB, European Winner 2003 OGNIK Moscic
2 exc resCAC FENOMEN Kontekst
3 exc OCHRONNY z Gangu Dlugich
4 exc LULAC du Clos Baziliciens
exc DOBRY WYBOR Kontekst
exc YMIEPIATEK v.h. Goralenhof

veteran class ( 2 entries )
1 exc Best Veteran in Breed POMPON z Wielgowa


FEMALES

junior class ( 1 entry )
1 exc CAJC, European Junior Winner, Best Junior in Breed, BOB
  GWARANCJA RIVENDALL Kontekst

open class ( 4 entries )
1 exc CAC AISZA Almape
2 exc resCAC Ynnizin's NEON MADONNA

champion class ( 2 entries )
1 exc CAC, CACIB, European Winner 2003 RADOSNA Blusalka
2 exc resCAC, resCACIB ALMA Nerita

veteran class ( 1 entry absent)

 Wystawa III

Po długich wahaniach, rozterkach i namysłach zdecydowaliśmy się wziąć udział w Klubowej Wystawie Polskich Owczarków Nizinnych w Łodzi w dn. 21.09.2003. Na tej wystawie ponownie startowały dwa z moich PON-ów: OGNIK i MOJA RADOSNA. Sędziował Pan Janusz Opara.

A oto osiągnięcia moich ulubieńców:

Int.Ch, Ch.PL,NL, V-ce Zw.Św 2001, Mł.Ch. Pl, BIS Mł. Wrocław 99, BIS R.P. Kielce Wiosna 2002, BOB
OGNIK Mościc -
Zwycięzca Klubu 2003, NPwR, CWC i złoty medal na dokładkę.

Int.Ch (w załatwianiu), Ch.PL, Mł.Ch.PL, BIS Mł.Kraków 2001, V-ce BIS Rzeszów 2002, BIS R.P Kielce Jesień 2002, BOG, BOB
RADOSNA Blusałka MOJA trochę mniej ŚLICZNA po szczeniakach II w klasie champ. w "silnej" grupie 7 suk.

Dzisiaj wymieniam tytuły moich piesków, żeby ktoś sobie nie pomyślał, że sroce spod ogona wypadly!

Dołączam też raport z wyników pozostałych Mościc'ów poczynając od:

kl. baby:

TAJFUN Mościc - III lok

TAWERNA Mościc - I lok

kl. otw.

PETRA Mościc bez lok.

kl.honorowa

IntCh, ChPL,Mł.Ch.PL, Mł.Zw.KL HERBATKA Mościc - I lok.

kl.weteranów

Int.Ch, Ch.Pl, Mł.Ch.PL NIKA Mościc - I lok     

        Wystawa II

30 Jubileuszowa Wystawa Psów Rasowych w Rzeszowie w dniu 24.08.2003 r 
Sędzia: Dariusz Skorek

Wystawiałam dwa PON-y: Moją i Ognika, oba w klasach championów z wynikami:

OGNIK Mościc - CWC, zł.medal, Najlepszy Pies w Rasie 

RADOSNA Blusałka (MOJA) - CWC, zł.medal, Najlepsza Suka w Rasie  

Wystawa I

Dla naszych psów sezon wystawowy 2003 zaczął się 29 czerwca w Krakowie. MOJA RADOSNA Blusałka po doskonałym odchowaniu szóstki szczeniąt wystąpiła pierwszy raz w klasie championów. I udało się! 

MOJA uzyskała resCACIB (po Int.Ch. MALINIE Z Gangu Długich) i to wystarczy jej do uzyskania tytułu InterChampion! Teraz tylko czekamy..

Return

Powrót