Wystawy 2004-2007 -

13. Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych - Kielce 17-18.11.2007
sędzia: Barbara Larska

Zarzekałam się nigdy więcej.... ale w życiu różnie bywa.... Trzeba było towarzyszyć Zefirkowi w jego zmaganiach, a to jakiegoś psa chciało się obejrzeć, a to ciągnęło do towarzystwa Poniarzy... I tym sposobem postanowiliśmy pojechać do Kielc. A skoro pojechać to i zgłosić psy aby ulżyć doli córce pozostawionej na gospodarstwie. Z naszych wystartowały: Pastuszek z Polanki PAPROTKA (Bajka) w kl.szcz., CYPRYS Mościc i RADOSNA (Moja) Blusałka w kl.ch.

Z naszej hodowli zaprezentował się FINEZYJNY ZEFIR Mościc ( syn Cyprysa i Finki, wnuk Mojej i Rokiego)

zajmując I lok w kl. szcz. z oceną w.o.- Najlepsze Szczenię.

Moje psy zachowywały się nad podziw dobrze, a wręcz doskonale, byłam z nich bardzo zadowolona i dumna.

 

Bajka otrzymała II lok w.o. , CYPRYS IV,

 a Moja I, CWC, CACIB, NDSwR

 
To nasza ostatnia "psia" wystawa w tym roku, dlatego DZIĘKUJEMY za wspaniałą atmosferę jaką potrafili stworzyć poniarze! DZIĘKUJEMY sędziom za mniej lub bardziej sprawiedliwe oceny naszych psów! DZIĘKUJEMY organizatorom wystaw za wkład pracy abyśmy mogli pokazywać naszych podopiecznych i poznać wielu wspaniałych ludzi! D Z I Ę K U J E M Y !!!

 

12. Klubowa Wystawa Polskich Owczarków Nizinnych - Łódż, 23.09.2007
sędzia:Siklosi Bela (Węgry)

 Zgłosiliśmy na wystawę trzy PON-y: Moją, Cyprysa i Bajkę, a Mirella siostrę Bajki Pastuszek z Polanki PLAMKĘ oraz FINEZYJNEGO ZEFIRA Mościc.
Z "naszych" psów występowała także WYJĄTKOWA WIZJA Mościc. Dla nas wszystkich nie był to udany pokaz:

CYPRYS Mościc ocena dosk, bez lokaty,

RADOSNA Blusałka lok. III,

Pastuszek z Polanki PAPROTKA (BAJKA) lok. III,

WIZJA bez lok. PLAMKA ocena w.o. bez lok.

ZEFIR w.o. lok. II .

W konkurencjach hodowlanych "Najlepszy Reproduktor" potomstwo Rokiego zajęło 3 miejsce,
a "Para" CYPRYS - RADOSNA 2 miejsce
.

11. Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych Białystok 25-26.08.2007
sędzia: Paweł Szemraj

      W sobotę zaprezentowane zostały synek i mamusia czyli CYPRYS Mościc i RADOSNA BlusałkaCyprys wygrał kl.ch. i otrzymał CWC i resCACIB. Mojej poszło nieco lepiej bo sędzia przyznał jej CWC, CACIB, NDSwR Poniżej fotki Cyprysa i Mojej

    

10. Krajowa Wystawa Psów Rasowych Rzeszów 19.08.2007
sędzia: Andrzej Tyburczyk (ringowy i grupy I-eszej)
            Ewa Bukład BIS i BIS RP

      Oba wystawiane przeze mnie psy: CYPRYS i RADOSNA uzyskały po CWC, Złoty medal dostał jedynie Cyprys, dla Mojej zabrakło:( Moja dodatkowo wygrała porównań kilka zdobywając: NDSwR, BOB, BIS RP 1 i BOG 1. Początek opisu  Mojej w karcie oceny "Przepiekna suka, o idealnych proporcjach i wzroście...."

9. Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych Sopot 11-12.08.2007
sędzia: Lisbeth Mach

     Po kilkuniesięcznej przerwie RADOSNA towarzyszyła synkowi CYPRYSOWI na wystawie w Sopocie. Oba występowały w klasie championów i uzyskały odpowiednio II (srebrny medal) i III (brązowy medal) lokatę. Moją wyprzedziła WYJĄTKOWA WIZJA Mościc otrzymując: złoty medal, CWC i resCACIB.

8. Międzynarodowa Wystawa Psów - Kaliningrad 29.07.2007
sedzia: Peter Harsani (Węgry)

Wyjazd Tomka z Cyprysem na wystawę w dalekiej Rosji był zrealizowany dzięki wydatnej pomocy  właścicieli Wizy.  WYJĄTKOWA WIZJA Mościc i CYPRYS Mościc wystąpiły jako jedyne PON-y i otrzymały odpowiednio: CACIB, CAC, BOB oraz CACIB i CAC. Dzięki CAC-om i CACIB-om oba,  zostały podwójnymi Championami Rosji i Federacji Rosyjskiej.

 

7. Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych Warszawa 7-8.07.2007
sędzia: Andrzej Zamoyski

   Niedziela 8 lipca na zawsze zapisze się w mej pamięci, a to dzięki organizatorom PON-pikniku. Posiedzenie na trawce w parku przy wiejskiej kiełbasie (dziękujemy Lila), ciastach domowego wypieku (wiem o twórczości Bożenki i Eli, ale były i inne?), i czymś mocniejszym udało się znakomicie. Kamila "szalała" z aparatem fotograficznym i jej zachwycające zdjęcia mam nadzieję zobaczyć wkrótce!

    O samym wystawianiu Cyprysa nie mogę napisać żadnego peanu. Był to drugi dzień wystawy więc po trawie w ringu przed nim przeszło wiele, wiele suk (z których jakieś z pewnością były w cieczce). Cyprys, a właściwie wszystkie 5 psów w kl.ch. były podminowane i co chwilę któryś z nich warczał na konkurentów. Mój pies uznał to za jawną prowokację, w dodatku nęciły go cudne zapachy w trawce. W domu zostawił Finkę nadającą się do krycia i po wieczornym starciu z Rokim był bardzo podekscytowany.i tym samym ciężko mu było zrozumieć i zaakceptować, że ma iść równiutko, z podniesoną głową, a nie z nosem przyklejonym do trawy lub ciskać "wyzwiska" na rywali. No tak, można pomyśleć, że szukam wyjaśnień swojego braku panowania nad psem! I to będzie sama prawda!!! Ale końcówka nie była taka zła! II lok. w kl.ch i resCACIB.

WYJĄTKOWEJ WIZJI Mościc zupełnie się nie poszczęściło. IV lok w kl.ch/6  to jest sporo poniżej jej możliwości!

Dzięki uprzejmości Pawła i Eli Polc oraz Kamili Brodowskiej mamy fotki Cyprysa:

 oczekiwanie...

 w w w w w w w w w ringungungungungungu...

6. Krajowa Wystawa Psów Rasowych - Lublin 10.06.2007
sędzia: Ireneusz Picheta

CYPRYS Mościc, bo tylko on był wystawiany, zdobył I lok. w kl.ch. CWC, NDPwR, BOB, BIS RP II

5. Krajowa Wystawa Psów Rasowych Krosno 13.05.2007
sędzia: Anna Redlicka

 

Podsumowując wystawę - wspaniała majówka! A "psie" wyniki to CYPRYS Mościc w kl.ch CWC, Moja także w kl.ch. CWC, NDSwR. Być może rezultat byłby lepszy gdyby moje pieski zmieniły kolor na szary :)
Na zdjęciach Cyprys w ringu i poza nim, oraz Moja, której w skupieniu i z zainteresowaniem przygląda się konkurentka z klasy, Agusia:)
   
   
 

4.Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych Łódź 5.05.2007
sędzia: Barbara Larska

Wynik wystawy: II lok (czytaj ostatnia) w kl. ch CYPYSA Mościc i III lok w kl.ch RADOSNEJ, a IV dla Wizji. Studiowanie katalogu wystawowego uświadomiło mi, że p.Barbara Larska nie jest już właścielką hodowli "z Gangu Długich", a jest nią córka p.Barbary, Magdalena Larska.

3.Krajowa Wystawa Psów Rasowych Lublin 22.04.2007
sędzia Jerzy Prywiński

Tradycjnie zgłoszone dwa z naszych 6 PON-ów spisały się bardzo dobrze. CYPRYS Mościc otrzymał kolejne CWC, a Moja RADOSNA Blusałka CWC, NDSwR, BOB, BIS RP II, BOG I, BIS III. Porównanie na  najlepszego psa w rasie Cyprysek przegrał ze swoim przyrodnim bratem BARY'm Elita Ponów.

Moja w obiektywie Pauliny Ostachowskiej

2. Krajowa Wystawa Psów Rasowych Jarosław 10-11.03.2007
sędzia: Joanna Adamowska

Zgłosiliśmy Cyprysa na wystawę aby się nie odzwyczaił. A jak Cyprysa to i Moją, żeby zmniejszyć nieco obciążenie córki stadem pozostawionym pod jej opieką . Parka spisała się bardzo dobrze; CYPRYS Mościc I lok. w kl.poś., CWC, NDPwR,  MOJA RADOSNA Blusałka I lok. w kl.ch, CWC, NDSwR  I mimo obłędnie długiego czekania na ocenę (PON-y weszły na ring ok. 14-tej) spędziliśmy wspaniały dzień. Nie byłoby tak pięknie gdyby nie grono przyjaciół i jak na tę porę roku, cudowna pogoda. Poniżej nieco zdjęć:

 Widzę, że Cyprys zamierza się położyć

a tu nie zdążyłam go powstrzymać

   

 

 Moja jak na damę przystało prezentuje się z godnością


1. Krajowa Wystawa Psów Rasowych Rzeszów 4.02.2007
sędzia: Jerzy Olszewski

   Zaczęliśmy sezon wystawowy! W tym roku do Rzeszowa zgłoszonych została rekordowa ilość psów (ok.1050) w tym PON-ów 22. My tradycjnie pokazaliśmy Moją i Cyprysa. Po kilkumiesięcznej przerwie Cyprysek zapomniał jak należy zachowywać się w ringu. Zdecydowanie bardziej interesowała go suczka w cieczce poza ringiem i Moja leżąca na stole niż "głupie" krążenie w kółko. "Rozchodził" się dopiero po sędziowaniu w czasie prezentacji przed kamerą :) Wynik osiągnięty przez CYPRYSA - I lok/4, CWC kończący polski championat.  Hura!!! Mamy następnego Ch.PL! Dostojna MOJA (RADOSNA Blusałka) nie zawiodła pokładanej w niej nadzieji i otrzymała  regulaminowo nowy tytuł NDSwR, CWC. Następne dwa złote medale rzucone zostały na stos!

 

14. Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych Kielce 18-19.11.2006
sędzia: Tomasz Borkowski

   Do Kielc pojechaliśmy jedynie z CYPRYSEM zostawiając w domu Moją, zarażoną jakimś wirusem na poznańskiej wystawie. I zrobiliśmy źle, trzeba było zostać w domu! A może nie? Może dobrze się stało bo nie zawsze można się dowiedzieć o swoim psie, że to co ma najlepszego jest wadą? W końcowym efekcie Cyprys wylądował na III lok./4 z oceną doskonałą. Więcej komentarzy nie będzie! 

 

 

 

13. Światowa Wystawa Psów Rasowych Poznań 9-12.11.2006
sędziowie: Barbara Larska - psy 
                Andrzej Stępiński - suki
 
  Zaplanowane od dawna spotkanie właścicieli psów z hodowli Mościc doszło do skutku!
Przyjechali: z USA Donna Grey (baz psa) posiadaczka 11-letniej NUTKI Mościc, z
Finlandii Christina Drake z CYNIĄ (Lani) i CEDREM, z Francji wł. CIBORY ALKI
Mościc - Poulette i Roland Corot, no i nasi Witek i Bożenka z WYJĄTKOWĄ WIZJĄ
Mościc. Było bardzo, bardzo miło! Gorsze od spodziewanych (może to wpływ 13-tki?)
były natomiast wyniki osiągnięte przez psy "Mościc" . Żaden z C Mościc nie znalazł
się na lokatowej pozycji (chociaż wszystkie doskonałe), Moja stanęła na II lok w
kl. champ. 
Zadaniu sprostała jedynie WYJĄTKOWA WIZJA wygrywając klasę otwartą.
Gratulujemy serdecznie właścicielom i cieszymy się razem z nimi!
 
 
12. KLUBOWA WYSTAWA POLSKICH OWCZARKÓW NIZINNYCH - Świerklaniec 17.09.2006
     Sędzia Jaroslav Matyas
   Na wystawę klubową zgłosiłam CYPRYSA i RADOSNĄ, jednakże wypadki "chodzą" nie tylko po ludziach, ale i psach. W efekcie, dzięki pomocy przyjaciół dojechałam na wystawę jedynie z Moją. Teren wystawy wspaniały, prześliczny, ogromny park pałacowy. Towarzystwo jak zwykle rewelacyjne, czułam się jak na najwspanialszym pikniku. Sielskość zmącił jedynie Pan Sędzia, który uznał, że Moja nadaje się na zaszczytną III lok. w kl. champ. Nieobecność Cyprysa "rozwaliła" mi wszystkie konkurencje hodowlane., a nieobecność TZ zaowocowała brakiem zdjęć. 
 
 
11. Krajowa Wystawa Psów w Białymstoku - 27.08.2006
sędzia Mariola Semik

Po raz pierwszy pojechalismy na wystawę do Białegostoku. 
Rodzina mieszkająca niedaleko tego miasta od kilku lat dopytywała sie dlaczego nigdy na tę wystawę nie przjeżdżamy.
Tak więc się wybraliśmy! Tym razem pogoda dopisała, bez deszczu i nadmiernego upału, zupełnie udany piknik!
Zaprezentowałam CYPRYSA w klasie pośredniej. 
 
 
Sędzina stawiając go na II lokacie skomentowała jego 
(i mój) występ - przegrana na własne życzenie. W karcie oceny obok pięknego opisu psa stoi "Mógłby być lepiej prezentowany" 
No cóż, Cyprys nie miał gdzie rozładować nadmiaru energii, a efekt było widać na ringu! MOJA RADOSNA Blusałka prezentowana 
jak zwykle w klasie championów zrekompesowała mi wariacki popis Cyprysa. Wygrała swoją klasę,
 
 
póżniej porównanie (między innymi z córkę WYJĄTKOWĄ WIZJĄ Mościc) 
 
o tytuł NSwR i kolejne o BOB. 
 
 
W konkurencjach finałowych także spisała się wspaniale zajmując II miejsce w rasach polskich - BIS RP II
 
(sędzia Tomasz Borkowski)

i I-sze w grupie I-szej - BOG (sędzia Mariola Semik). 
 
 
WYJĄTKOWA WIZJA Mościc ze swoją Panią - Białystok 2006
  

 
10. Krajowa Wystawa Psów Rasowych - Rzeszów 20.08.2006
sędzia: Anna Kochan
 
    Dla równowagi po deszczowych: Krośnie i Sopocie wystawa odbyła się w ponad 30
stopniowej spiekocie. Obłędnie gorąco było! Zgodnie z decyzją sędziny  CYPRYS
 
      
zaslugiwał jedynie na II lok. natomiast MOJA RADOSNA
Blusałka otrzymała CWC, NSwR, BOB.
  
 
 
W finałach Moja za sprawą sędziny, p. Elżbiety Junikiewicz została wniesiona
(przeze mnie) na najwyższe podium w konkurencji ras polskich - BIS RP! 
W Rzeszowie startował jeszcze jeden syn ROKIEGO - BARI Elita Ponów. Bari wygrał
klasę otwartą otrzymując CWC, ale mimo nieskazitelnego ruchu przegrał porównanie 
z championem! 
 Ci co oglądali zmagania PON-ów z całą pewnością wiedzą
dlaczego mimo BOB-a dla Mojej wyjechałam z wystawy bez minimum satysfakcji.

 

9. Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych - Sopot 12-13.08.2006

sędzia: Piotr Król

  Tak sobie obiecywaliśmy, że nigdy więcej do Sopotu, bo daleko i wystawa odbywa się w początkach długiego weekendu  I co? Pojechaliśmy znów! Jazda zakorkowanymi drogami była koszmarna! Sopot przywitał nas deszczem i mieliśmy spory dylemat jak dotrzeć od parkingu do położonego o kilkaset metrów dalej ringu z pięknie wykąpanymi i uczesanymi PON-ami. Jakoś problem został rozwiązany i w strugach ulewnego deszczu wystawiłam Cyprysa i Moją. CYPRYS Mościc wygrał swoją klasę i otrzymał CWC, natomiast RADOSNA Blusałka (MOJA) mimo swojej awersji do lejącej się z nieba wody zdobyła CWC, CACIB, NSwR. Wystawiana była także WYJĄTKOWA WIZJA Mościc, która zajęła II miejsce. Do robienie zdjęć skutecznie zniechęciła nas (i chyba wszystkich) ulewa!

8. Krajowa Wystawa Psów Rasowych w Krośnie - 16.07.2006

     sędzia: Eugeniusz Giczela

To była jubileuszwa wystawa Mojej. Startowała po raz 50-ty! Niestety padający przez cały czas deszcz zniechęcił "księżniczkę" do występu i w efekcie po raz pierwszy od dwóch lat, a po raz siódmy w całej karierze nie zajęła I miejsca lecz drugie! CYPRYSOWI natomiast woda z nieba bardzo się podobała toteż zaprezentował się godnie otrzymując złoty medal, CWC, NPwR, BOB, BIS RP2, a tym samym rozpoczął drogę do championatu. 

7. Międzynarodowa Wystawa Psów - Kraków - 25.06.2006

sędzia: Zygmunt Jakubowski

   I znów wystawiałam CYPRYSA i RADOSNĄ. Znając prognozę pogody przyjechaliśmy do Krakowa wcześnie aby zająć sobie i znajomym miejsca w cieniu. Szybsza od nas była Bastusiowa Ferajna! Rozłożyliśmy manatki obok nich - miejsce okazało się znakomite: pełny cień przez cały okres pobytu na wystawie i lekki wiaterek. Dopiero wyjście na rozgrzaną patelnię (ring w pełnym słońcu) zapierało dech w piersiach! Sędzia najpierw oceniał każdego psa osobno i byłoby to świetne rozwiązanie gdyby pozostali mieli gdzie się schronić przed lejącym się z nieba żarem. Tym razam Cyprys szedł w kl. pośredniej. Napisałam szedł? Mija się to z prawdą! On wyrywał tylko że nie na ring , a pod stolik sędziowski (pod namiotem, w cieniu).

Przeżylam koszmar z psem upartym nie jak Pon, wręcz jak osioł! Cyprys postanowił pozostać w chłodnym cieniu i nie mogły go od tego odwieść ani prośby (smakołyki) ani grożby (ja uwieszona na ringówce)!. Nieco lepiej poszła nam prezentacja gdy wszystkie psy z klasy ruszyły do porównania i w efekcie Cyprysek zajął II (srebrne) miejsce.

Po powrocie na trawkę między drzewami Cyprys natychmiast się uspokoił. Na wystawianie Mojej przyszło mi czekać do 1-wszej. Moja, ostoja spokoju i posłuszeństwa popisała się gracją, opanowaniem i urodą toteż zajęła I miejsce (na 6) w klasie chamionów, i takie samo w porównaniu z innymi suczkami otrzymując złoty medal, CWC, CACIB (medal), NSwR!

6. Krajowa Wystawa w Lublinie 11.06.2006

sędzia: Joanna Adamowska

Jak co roku pojechaliśmy na wystawę do Lublina. Wystawiałam CYPRYSA i RADOSNĄ Blusałkę.

CYPRYS dostał kolejne Zwycięstwo Młodzieży, a .MOJA radośnie pokonała wszystkie PON-y otrzymując CWC, NSwR i BOB. Zwycięstwo Młodzieży w sukach przypadło CYTRYNCE Mościc co nas niezmiernie ucieszyło! W konkurencjach finałowych MOJA zajęła I lok. w Rasach Polskich (BIS RP) (sędzia Ewa Bukład) i I lok w gr.I (BOG 1) (sędzia: Joanna Adamowska) 

Po raz pierwszy w Lublinie odbyła się konkurencja Najlepszy Pies w Oddziale Lubelskim i w niej MOJA RADOSNA uplasowała się na II miejscu!

Wspaniałe święto rodzinki Mościc! Świętowali z nami również właściciele ERGO Mościc. Ergo zabrakło 1 dnia aby mógł wystąpić w klasie szczeniąt, ale za to poszalał z radości witając się z nami i Cyprysem.

 

5.   Międzynarodowa Wystawa w Lesznie 27.05.2006

sędzia: Lisbeth March

Szwajcarskiej sędzinie przedstawiłam dwa ze swoich PON-ów: Moją i Cyprysa. Cyprys z racji wieku i płci wchodził pierwszy na ring. Zaprezentował się całkiem nieźle i otrzymał I lok. Wychodząc zza płotków nie chciałam przyjmować (przedwczesnych jak mi się wydawało) gratulacji nie będąc pewna dostał czy nie dostał Zwycięstwo Młodzieży??? Sędzina nie wręczała nic: ani wstążeczki, ani medalu, ani karty oceny!

Jako ostatnia wchodziła RADOSNA i tym razem Moja, taka dotychczas grzeczna i świetnie się prezentująca postanowiła nie popisać się (przyczną znam, ale jej nie zdradzę bo mi wstyd!).Ostatecznie dostała CWC i resCACIB!

Nadszedł czas porównania o Zwycięstwo Rasy i Cyprys do niego został zaproszony. Dało mi to nadzieję, że może jednak...Cyprysek ustawiony za NPwR (ALASZEM z Gangu Długich), a przed dwiema suczkami z miejsca zainteresował się tymi ostatnimi! Zaczął chodzić "tyłem" i sędzina przeniosła go na koniec stawki. To też Cyprysowi się spodobało! Wyrwał do przodu, że za mną się aż zakurzyło! Och, Cyprysie, Cyprysie sporo przed nami treningu! Na koniec odebraliśmy kartę oceny i jest, jest Zwycięstwo Młodzieży dla CYPRYSA! To już trzecie, wystarczające aby od dziś synka MOJEJ RADOSNEJ i ROKIEGO  nazwać Młodzieżowym Championem Polski!!!

 

4. Krajowa Wystawa Psów Rasowych Radom 21.05.2006

   sędzia: Dariusz Skorek

 Zgłaszając na wystawę Cyprysa doszliśmy do wniosku, że należy namówić właścicieli CYTRYNKI na pokazanie także jej. Zgodzili się bardzo chętnie, ale nie mogli z nią pojechać i wystawianie siostry Cyprysa spadło na moje barki. Pomyślałam, że wystawić dwa psy to jak na mnie dosyć i tym razem MOJA została w domu. Słusznie pomyślałam! Było ciężko z dwoma nieokrzesanymi młodzikami! Ale warto było! CYPRYS Mościc startując w klasie młodzieży uplasował się na I miejscu (na 4) otrzymując kolejne Zwycięstwo Młodzieży, a CYTRYNKA Mościc po baaardzo długim porównywaniu (czyt. ciągania mnie po ringu) na II lok.(na 5). Cyprys wygrywając swoją klasę stanął do walki o następne tytuły i otrzymał je. Został Najlepszym Juniorem w Rasie (NJwR) i Zwycięzcą Rasy (BOB)!!! Na finałach poszło nam (mnie i Cyprysowi) nie najlepiej. Jedynie III lok w Rasach Polskich to być może wynik postanowienia Cypryska, że on będzie węszył, węszył, węszył...Od jednego miejsca nie mogłam go odciągnąć. Ciekawe jaki słodki zapach przymurował go do trawy? W gr I został wybrany do "półfinału", ale dalej już nie!

A oto zdjęcia z wystawy:

CYPRYS

     

i wyrwana z rodzinnego kochającego domu CYTRYNKA

   W Radomiu doszło do miłego spotkania z zachwyconymi swoim psem właścicielami EDO (synka Fineczki i Rokitki).  Na naszą gorącą prośbę przwieżli Edusia. Oto on:

 

3. Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych Łódź 6.05.2006

    sędzia: Elżbieta Chwalibóg

Dzięki CYPRYSOWI, a ściślej mówiąc dzięki temu że jest u nas pojechaliśmy na wystawę do Łodzi. Jakoś przyzwyczaiłam się do prezentowania 2 psów, toteż pojechała z nami będąca w znakomitej formie Moja (RADOSNA Blusałka). Cyprys rozradowany (że wydostał się z nielubianego samochodu), wiercipięta (nawet minuty nie ustał spokojnie), zainteresowany wszystkim lecz nie wystawianiem się otrzymał lok.III/6 i brązowy medal. 

 

CYPRYS Mościc na wystawie w Łodzi

MOJA natomiast pokazywała się doskonale i tak też została oceniona. Dodatkowo wygrywając ze wszystkimi PON-ami zapracowała na złoty medal, CWC, CACIB (za ten wniosek był jeszcze jeden medal) NSwR, BOB!!! Byłam z niej bardzo dumna! A jacy dumni byli hodowcy RADOSNEJ Blusałki!!! Ale my też mieliśmy "hodowlaną" radość! WYJĄTKOWA WIZJA Mościc coraz lepiej prezentowana otrzymała I lok. w kl. pośredniej, CWC i resCACIB! ResCACIB po Mojej = CACIB!

Na tym nie skończyły się wystawowe sukcesy. RADOSNA Blusałka w Rasach Polskich uznana została za najlepszą, a w grupie I stanęła na III lok,  dodając do poprzednich tytułów BIS RP i BOG3!

 

Prezentacja MOJEJ RADOSNEJ Blusałki

RADOSNA Blusałka i WYJĄTKOWA WIZJA Mościc

         mama  -  CACIB                               córka -  resCACIB

 

Najlepsza czwórka PON-ów  łódzkiej wystawy

RADOSNA Blusałka - BIS RP

RADOSNA Blusałka - BOG 3

2. Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych - Opole 29.04.2006

sędzia Barbara Larska

W koszmarnej pogodzie, w padającym deszczu i silnym, zimnym wietrze zaprezentowałam dwa psy: młodego CYPRYSA Mościc i RADOSNĄ Blusałkę.

Wyniki:

Zw.Mł. dla CYPRYSA

i I lok. w kl.champ z CWC dla Mojej!

Wizyjka nawet tyle szczęścia nie miała i musiała zadowolić się II lok w kl.poś., a TAJFUN Mościc III lok w kl.otw.!

 

1. Krajowa Wystawa w Nowym Dworze - 9.04.2006

   sędzia: Anna Dominiak

Sezon 2006 rozpoczęty! Szczęśliwie rozpoczęty! MOJA ŚLICZNA RADOSNA Blusałka znalazła się w finałowej 10-tce najładniejszych psów wystawy (na 1360 zgłoszonych) zdobywając I lok. w kl. champ, CWC, NSwR, BOB, BOG i BIS RP II.

Nasz od niedawna CYPRYS Mościc (ROKI&RADOSNA) sprawował się całkim nieźle jak na pierwszy kontakt z taką ilością psów i otrzymał  II miejsce w klasie młodzieży.z oceną: doskonały.

WYJĄTKOWA WIZJA Mościc (ROKI&RADOSNA), starsza siostra Cyprysa wygrała klasę pośrednią i dostała kolejny CWC. Właściciele Wizyjki kibicowali Mojej do ostatnich chwil. Dziękujemy im za to! 

 

13. Krajowa Wystawa w Kielcach - 20.11.2005

sędzia: Barbara Larska

Zgłoszone i wystawione FINEZJA MOŚCIC Rivendall i RADOSNA BLUSAŁKA. Finka startując w klasie pośredniej otrzymała CWC n-te z rzędu, ale pierwsze po półrocznym odstępie od pierwszego i tym samym zakończyła drogę do Championatu Polski!  Cieszymy się tym bardziej, że to drugi championat Fineczki w tym sezonie! Towarzysząca Fince Moja pokonała wszystkie suki, a poległa w porównaniu z psem (MAZUREM z Gangu Długich) uzyskując CWC, NSwR

Dwie wystawiane w tym roku moje PON-ki dorobiły się w sumie 3xZw.Mł., 15xCWC, 8xNSwR, 3xBOB, 2xBIS RP I, 1xBIS RP II, 3xCACIB, 3xResCACIB, Zw.KL i PL! Dodatkowo Moja odchowała szóstkę (miot C) szczeniąt!

 Na zakończenie sezonu wystawowego dziękuję sędziom oceniającym moje suczki za życzliwe spojrzenie na nie. Dziękuję także za wszystkie gratulacje i "trzymanie kciuków"!

 

12. Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych Poznań - 6.11.2005

        Sędzia: Krystyna Łukasiewicz

Postanowiliśmy wybrać się na wystawę do Poznania z dwiema suczkami: MOJĄ RADOSNĄ i FINEZJĄ, umówiwszy się wcześniej z właścicielami WYJĄTKOWEJ WIZJI, że i oni się tam zjawią ze swoją suczką. Finka pomyłkowo zgłoszona do kl.otwartej (zamiast do pośredniej) nie znalazła zbytniego uznania w oczach sędziny i wylądowała na III lok. z oceną doskonałą.

 Natomiast Moja miała swój dzień! W klasie champ. I lok i CWC,

w porównaniu z suczkami z innych klas I lok, CACIB, NSwR, Zw.PL

a w porównaniu z NPwR i Najlepszym Juniorem w Rasie Zwycięstwo Rasy!!!

To ostatnie zwycięstwo uhonorowane zostało Pucharem im. GACKA z Gangu Długich od P.H. "PAWA". W BIS-ach Mojej poszło niezbyt dobrze: w I grupie nie została zauważona, w Rasach Polskich II lok.(BIS RP II)

Oczywiście cieszyliśmy się z sukcesu Radosnej, ale największą radość sprawił nam występ WYJĄTKOWEJ WIZJI Mościc! Wiza pokazywana w  klasie młodzieży, najliczniej reprezentowanej  wygrała ją otrzymując Zwycięstwo Młodzieży Polski, a w porównaniu z Zw.Mł.PL psem tytuł Najlepszy Junior w Rasie! Stanęła także do "walki" z NPwR (MINISTREM Kontekst) i własną matką (MOJĄ). Jeszcze ją przegrała, ale i tak szczęście Bożenki i Witka było ogromne! 

 

 

11. XVI KLUBOWA WYSTAWA POLSKICH OWCZARKÓW NIZINNYCH  - Łódż 18.09.2005

sędzia: Kristina Purens (S)

 
     Nie udało nam się pojechać na wystawę z Finką. Biedaczka po kontuzji oka jest jeszcze leczona. W dodatku nie byliśmy pewni czy nie będzie miała cieczki. Wobec tego zaprezentowała się jedynie RADOSNA (MOJA) Blusałka i to pokazała się z jak najlepszej strony!

W kl.ch zdobyła I lok (na 9),

a poźniej w porównaniu z wygranymi sukami z innych klas tytuł NSwR,
a tym samym została Klubowym Zwyciężczynią  ŁÓDŹ 2005!!!
Ogromnie się cieszymy i jesteśmy dumni z naszej MOJEJ!!

 
 
 

10. XXXIV Wystawa Psów Rasowych w Rzeszowie - 21.08.2005 

sędzia: Barbara Larska

 
      Dlaczego zgłosiliśmy Finezję i Radosną do Rzeszowa? Zgłosiliśmy i pojechaliśmy: bo blisko, bo Int.Ch. bezpłatne, bo ciekawi byliśmy zdania p. Larskiej o Fineczce, bo chcieliśmy zobaczyć dwie córki Rokiego Ch.CALINECZKĘ i Ch.CYRKONIĘ (obie z  Eterowego Gniazda).Wyniki wystawy zgodne z przewidywaniami: CWC dla FINEZJI (z kl.poś.) i CWC, NSwR dla MOJEJ RADOSNEJ,  Co ciekawe, Moja w oczach sędziny była zbyt szczupła, a ja biedna, zastanawiam się nad treningiem dla Radosnej żeby ją nieco odchudzić!
9. Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych  - Sopot 13.08.2005

sędzia: Krystyna Łukasiewicz, a nie zaplanowana Lizbeth March

 
   Organizatorzy sopockiej wystawy nie popisali się! W ostatniej chwili nie dość, że zmienili sędziego to w dodatku mnie osobiście "nadepnęli na odcisk", żądając zapłaty za dwa katalogi! Owe katalogi "odstałam" w godzinnej kolejce, co po godzinnym błądzeniu po objazdach Trójmiasta dopełniło kielicha goryczy 
    Na wystawę zgłosiłam obie pokazywane ostatnio suczki Finkę i Moją. Moją tylko dlatego, żeby przepięknej CZARLI Jamkin nie było za lekko! Mam zasadę RADOSNĄ zgłaszać tylko tam, gdzie Int.Ch. są darmowe. Tym razem od tej zasady odstąpiłam! I udało się! RADOSNA Blusałka otrzymała I lok. w kl.ch, CWC, CACIB, NSwR, BOB, BIS RP! Natomiast FINEZJA MOŚCIC Rivendall dla której odbyłam tę koszmarną i kosztowną podróż wygrała klasę pośrednią.(była bezkonkurencyjna, czyt. bez konkurencji, czyli solo w klasie) zyskała jedynie kolejne CWC, na nic jej nieprzydatne.
     Natomiast pełną satysfakcję (prawie pełną - mogłoby być lepiej, jak zwykle) uzyskałam patrząc na dzieci Rokitki. WYJĄTKOWA WIZJA Mościc (ROKI&RADOSNA) nareszcie zachowując się jak na wystawową damę przystało, otrzymała Zwycięstwo Młodzieży. Ten sam tytuł uzyskał BARY Elita Ponów.(ROKI&DUMKA) Siostra BARY'ego, BAXI zdołała osiągnąć III lok. (ostatnią) z oceną "doskonała". Nadmieniam, że to pierwsza wystawa w której uczestniczyłam, a na której nie było BIS-u Młodzieży! Niby logiczne, młodziki przegrały porównanie w rasie, ale...  
 

8. Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych - Warszawa 10.07.2005

sędzia: Paweł Szemraj (a nie zaplanowany Tomasz Śpiewankiewicz)

Tak oto Fineczka biegnie po swoje czwarte już duże CWC i trzeci resCACIB. Kiedyż wreszcie zamieni się resCACIB na CACIB?! Mam nadzieję, że starczy nam wytrwałości....

 

7. Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych Kraków 2005

sędzia: Mariola Semik

 

Tym razem także uznałam, że MOJA nadaje się do pokazania na wystawie. Wprawdzie szóstka szczeniaków nieco nadwyrężyła jej szatę, ale nie było chyba tak źle skoro otrzymała I lok. w kl. championów, CWC, CACIB, NSwR!

Oczywiście FINEZJA również towarzyszyła mi do Krakowa i startując w kl.pośredniej (i wygrywając ją) zdobyła kolejne, trzecie już "duże" CWC.

W wystawie krakowskiej uczestniczyły także: TAJFUN Mościc i WYJĄTKOWA WIZJA Mościc. Oba Mościc'e otrzymały po ocenie doskonałej. Tajfun (IImiejsce w kl.o.), przypuszczam wygrywałby wystawy gdyby mógł być prezentowany przez całe "stado", a nie przez tylko jednego jej przedstawiciela - nie cierpi rodziny w rozsypce - prawdziwy pastuch! Młodziutkiej WIZJI natomiast (III lok. w kl.mł.) przyda się ogłada wystawowa, a jej właścicielom umiejętności w przygotowaniu i wystawianiu pięknej suczki!
Należy wspomnieć też o synku ROKIEGO - BARYM Elita Ponów, który wystawiany w kl.mł wywalczył II lok. i  został pokonany jedynie, rzec można (wszystko zależy od interpretacji:)))) ), przez Zwycięzcę Rasy!

 

6. Krajowa Wystawa Psów Rasowych - Lublin 12.06.2005

   sędzia: Anna Redlicka

   
Doroczne święto lubelskiej kynologii nie mogło się bez nas obejść! Pomyśleliśmy, że  Mojej też przyda się rozrywka po odchowaniu szóstki dorodnych szczeniaków i dlatego tym razem wystartowały dwie moje suki: FINEZJA MOŚCIC Rivendall i RADOSNA Blusałka. Pogoda jak na moje i moich psów wymagania - doskonała! Chłodno, ale bez deszczu. PON-y jak zwykle oceniane były prawie ostatnie w ringu. Czas oczekiwania nie dłużył się na miłych pogawędkach z przyjaciółmi-poniarzami. Jako pierwszy PON w ringu stanął młodziutki BARY Elita Ponów (syn naszego Rokitki i Ch.PL,Ch.Mł.PL  DUMKI Elita Ponów) i ku radości naszej i właścicieli pieska otrzymał I lok. z oceną dosk. i swoje pierwsze Zwycięstwo Młodzieży! Po kilku psach przyszła i na nas kolej. Finka zdobyła kolejne Zw.Mł., a Moja wywalczyła po szeregu porównań: NSwR, (CWC i zł.medal), BOB (puchar), BIS RP (puchar) i II lok. w grupie I-szej (puchar). Uważam, ze to zupełnie niezłe osiągnięcie !
 

5. Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych - Leszno 2005

   sędzia:Jaromir Dostal (Czechy)

Piąta tegoroczna wystawa Finezji zakończyła się pełnym (no, prawie!) sukcesem! Fineczka wystartowała w klasie młodzieży i w "groźnej" konkurencji zdobyła I miejsce oraz związane z nim  Zw.Mł. Tego nam właśnie było potrzeba, gdyż od tej chwili można o niej mówić - FINEZJA MOŚCIC Rivendall - Champion Młodzieży Polski, choć niewątpliwie na oficjalny (dyplom) tytuł przyjdzie nam jeszcze poczekać. W "bisach" też Fince poszło całkiem, całkiem, załapała się bowiem do trójki najlepszych młodzieżowych suczek I-szego dnia Wystawy!

4. Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych - Łódż - 30.04.2005

sędzia: Katarzyna Fiszdon

Tym razem Fineczka zachowała się w ringu (na samym początku) nieco dziwnie cofając się przed ręką sędziny, co nie przeszkodziło jej w wygraniu klasy pośredniej. Co jej strzeliło do głowy??? I znowu, tak jak w Opolu, musiałyśmy zadowolić się CWC i resCACIB-em!  A wydawało mi się, że Finka była najładniejszą z prezentowanych PON-ek, a może nawet naładniejszym PON-em??? Życie uczy pokory!!

   

3. XXIV Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych Opole 23.04.2005

sędzia: Ervin Deutscher (Austria)

 
 7-ma wystawa Finki (FINEZJI MOŚCIC Rivendall),ale pierwsza (tuż po ukończeniu 15-tu miesięcy) już w dorosłych sukach (kl.poś.)! Osiągnięty wynik - CWC, resCACIB i rozumie się - kolejny złoty medal!
 

3. XXIV International Dog Show in Opole 23.04.2005

judge: Ervin Deutscher (Austria)

 
 It is the 7th show of Finka (FINEZJI MOŚCIC Rivendall),but the first (just as she was 15 months of age) with adult bitches (intermediate class)! Ritched result - CWC, resCACIB and of course - the next gold medal!
 
 

2.  X Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych - Katowice -20.03.2005

sędzia: Aleksandra Lubaszka

Pełni nadzieji na zakończenie Ch.Mł. dla Finki pojechaliśmy do Katowic zostawiając pod czułą opieką córki szczeniaczki i umierającego powoli Ogniczka. Wyprawa okazała się całkowitym fiaskiem! Ku naszemu zdziwieniu (i nie tylko naszemu) FINEZJA wylądowała na III lokacie!!! Nadzieja matką głupich?!

Polecam komentarz do wystawy Katowickiej  -  www.ponbastusie.com/wystawy2005katowice.htm

 

1. 33 Wystawa Psów Rasowych Rzeszów 6.02.2005 r

sędzia: Piotr Król

Wystawiane: w kl champ.MOJA RADOSNA Blusałka - lok.I, CWC NSwR

 

                     w kl.mł. FINEZJA MOŚCIC Rivendall - lok.I, Zw.Mł.

 

    Zazwyczaj w tym miejscu opisuję swoje wrażenia z wystawy, ale tym razem będzie można o nich poczytać w Opowiem Wam (już wkrótce)

10. Międzynarodowa Wystawa Psów - Poznań - 7.11.2004

sędzia: Jadwiga Niciewicz

 Po każdym powrocie z poznańskiej wystawy przyrzekam sobie: nigdy więcej! Za daleko, co przy fatalnych drogach, zazwyczaj paskudnej pogodzie i braku czasu na odpoczynek daje skrajne wyczerpanie zarówno kierowcy (męża) jak i pasażera (mnie) I jak co roku pojechaliśmy! Motywacja (przy dobrych chęciach) zawsze się znajdzie. Tym razem była to chęć zobaczenia małych Rusiołków, a tak przy okazji może jednak uda się uzyskać Zw.Mł. dla FINEZJI!? Nie udało się! Finka była druga, z oceną dosk. oczywiście, ale... Druga w klasie była też Moja RADOSNA Blusałka, która na pocieszenie dostała resCACIB, na nic jej nieprzydatny. 

Natomiast "motywacja" w pełni nas usatysfakcjonowała! Szczeniaki Rusi i Rokity okazały się godne swoich rodziców! Żwawe, o pięknych główkach i świetnych figurach - doprawdy bardzo udany miot!

W dniach 23-24.10.2004 r w Warszawie odbyła się XV i XIV Międzynarodowa Wystawa Kotów Rasowych. W obu wystawach wzięliśmy czynny udział... a o tym w dziale Kotka syberyjska !  

9. XXXI Wystawa Psów Rasowych - Częstochowa 17.X.2004

sędzia: Krystyna Łukasiewicz

  Ech, chyba jak każdego roku wystawa w Częstochowie okazała się dla naszych PON-ów szczęśliwa. Wystawiane przeze mnie dwie z naszych suczek osiągnęły sukces! FINEZJA MOŚCIC Rivendall występująca po raz pierwszy w kl.mł. (9 mies.i 5 dni) zdobyła Zw.Mł., a po porównaniu ze Zw.Mł. psem - Najlepszy Junior w Rasie.!   A oto opis z karty oceny: Średnia, o idealnych proporcjach, doskonałym kątowaniu kończyn. Nienaganna, dobra w gatunku szata. Wyraźnie zaznaczone cechy płci.

Natomiast MOJA (RADOSNA Blusałka) występująca w kl.ch. otrzymała: CWC, NSwR,BOB i II lok w gr. I  z opisem: Efektowna, elegancka suka. Doskonała we wszystkich szczególach. Doskonała w ruchu i statyce.

 

8. Wystawa Klubowa Polskich Owczarków Nizinnych - 19.09.2004

    sędzia:R.Scott
    RADOSNA Blusałka - III lok. w kl.ch. ocena dosk. 

 
    FINEZJA MOŚCIC Rivendall - II lok. w kl.szcz.ocena w.o. 

 

 
14.08.2004 Międzynarodowa Wystawa Psów w Sopocie
 
My, oczywiście nie mieliśmy możliwości wystawić swoich PON'ów, za to dzielnie nas reprezentowały: TAWERNA Mościc i BALI z Polarnej Niedźwiedzicy uzyskując: TAWERNA (LATAM) Mościc w kl.poś.
I lok. z oceną dosk. CWC, res CACIB, tym samym zaczynajc championat psów dorosłyvh, oraz BALI (Lusia, c. ROKIEGO MOŚCIC Agajax) z Polarnej Niedźwiedzicy zdobywając trzecie Zw.Mł. co jest równoznaczne z otrzymaniem tytułu Młodzieżowego Championa Polski. Gratulujemy serdecznie właścicielom i wystawcom!!!

 

7. XIII Krajowa Wystawa Psów Rasowych - Krosno 18.07.2004

 sędzia: Paweł Szemraj

     Na wystawie w Krośnie zadebiutowała FINEZJA MOŚCIC Rivendall i jak na półrocznego szczeniaka był to występ udany.  Była grzeczna, układnie dała sobie zajrzeć w zęby, ze stoickim spokojem zniosła "obmacywanie" i na dawane przeze mnie znaki chodziła, biegała i stała jak stary wyga wystawowy.    

 Ocena: Wybitnie obiecująca

 

6. XXXVIII Krajowa  Wystawa Psów Rasowych w Lublinie 13.06.2004r            

sędzia: Andrzej Tyburczyk

     Nasz macierzysty Oddział - nie wypadało nie pokazać któregoś z naszych PON-ów! Na ostatnim "dechu" (czyt. w ostatnim dniu przyjmowania zgłoszeń) zaklepałam miejsce dla RADOSNEJ Blusałki.

Na dzień wystawy prognoza pogody niezby ciekawa - chłodno i przelotne deszcze. Nie zraziło nas to bynajmniej, jedynie bagaż wystawowy ponownie powiększony został o tropik z namiotu. Prognoza, jak to zazwyczaj bywa nie spełniła się. Lejący się z nieba żar i ani kropelki deszczu dały nam się dobrze we znaki. Ale co to dla Mojej! Radosna pokazała się z najlepszej strony, bez większego trudu wygrała rasę, chociaż nie powiem, psy konkurujące o powyższy tytuł też robiły znakomite wrażenie!

 Na wybór z gr.I-wszej nie czekaliśmy długo - PON'y szły w ringu prawie ostatnie, gdy na ringu honorowym zaczęły się już konkurencje finałowe. Stanęłyśmy do porównania, MOJA i ja przed p.Andrzejem Tyburczykiem i, o radość, wybrane zostałyśmy do pierwszej piątki, a nastepnie MOJA powędrowała do tabliczki z nr I!!!

I znowu czekanie, ale już radosne, bo przecież RADOSNA "trzymała w łapie" BOB i BOG! Następne wejście na ring honorowy to już walka o najwyższy tytuł wystawowy - Najpiękniejszego Psa Wystawy. Stawiła się cała dziesiątka, zwycięzcy 10 grup FCI. Pan sędzia Zygmunt Jakubowski po dokładnych oględzinach w ruchu i statyce ustawił WIELKĄ TRÓJKĘ, poczynając od lok. III. Trzymająca w napięciu chwila: nie będziemy trzecie, nie będziemy też drugie, a więc może pierwsze? I tak, tak, tak, dla Mojej I lokata!!! Radość, rzęsiste oklaski, uśmiechy, wręcznie nagród, tłum fotografów, gratulacje, gratulacje, gratulacje...

I tak oto Moja RADOSNA Blusałka skończywszy 3,5 roku (bo przecież urodziła się 13-go grudnia) uzyskała w Lublinie: NSwR, BOB, BOG i BIS.

 

 5. XXXVI Świętokrzyska Wystawa Psów Rasowych - Kielce 16.05.2004  

sędzia: Barbara Wójcik

         Na tę wystawę zgłosiłam MOJĄ ŚLICZNĄ RADOSNĄ Blusałkę.

Wystawianie Mojaszki  przypomniało mi dawne, świetne czasy występów WATERKI! Moja sprawowała się znakomicie i tym razem miało to odbicie w sukcesach wystawowych. Uzyskałyśmy (mój udział też był znaczący!) tytuły i odznaczenia: złoty medal związany z I lokatą w kl.ch., NSwR, BOB, BIS Ras Polskich (sędzia Mirosław Redlicki) i BOG (sędzia Andrzej Stępiński). Niestety, dobra passa zakończyła się na panu Andrzeju Jaworskim, sędziującym BIS Wystawy. Moja nie "załapała się" do pierwszej trójki!

Niestety nie zabraliśmy kamery i stąd nie ma dokumentacji fotograficznej. Może jeszcze będzie? Ktoś się zlituje i przyśle zdjęcia?                     

 

4. Międzynarodowa Wystawa Psów w Warszawie - 4.04.2004 r

sędzia ANN ARCH - Wielka Brytani.

Miałam napisać komentarz do zdumiewającego angielskiego sędziowania, ale powstrzymam się tym razem. Wystawiłam jedynie MOJĄ RADOSNĄ Blusałkę. Chyba jeszcze nigdy nie byłam zachwycona do tego stopnia MOJĄ suczką! Zachowywała się i prezentowała wręcz znakomicie!
A oto wynik wystawy - I lok. w kl.ch., CWC, resCACIB

Poniżej zdjęcie CACIB'owej ZIĘBY z Gangu Długich (od lewej) i resCACIB'owej RADOSNEJ Blusałki (od prawej)

 

3. Międzynarodowa Wystawa Psów w Katowicach -21.03.2004

Sędzia: Janusz Opara

W ciągu ostatnich dwóch lat zajęłam się "tytułowaniem" Mojej w wyniku czego Perła została "wystawowo" zaniedbana. Nie da się wystawić jednocześnie dwóch suk w jednej klasie! Przed wystawą w Katowicach powiedziałam - dosyć - jedzie Perełka z Ognikiem! Ognik po operacyjnym usunięciu dużego tłuszczaka nie mógł pojechać, wybraliśmy się z samą milusińską Perełką. Czekając przy ringu na swoją kolejkę uświadomiliśmy sobie, że Perła od dwóch lat nie chodziła na smyczy, nie mówiąc o ringówce. Ten wniosek zaniepokoił nas nieco - jak się zachowa?  Jednak Perełka, nieodrodna córeczka Watusi sprawiła się znakomicie! Wprawdzie uzyskała "jedynie" II miejsce w kl. ch., ale w kolejnych porównaniach pokonała znakomite suki (m.in. Int.Ch.NIKĘ Mościc) otrzymując resCACIB po Int.Ch.MALINIE z Gangu Długich.

I oto mamy:        

PERŁA Mościc- Champion Inernational de Beaute!!!

 

2. Leszczyńska Wystawa Championów - 22.02.2004

I znowu sędziowska niespodzianka. Polskie owczarki nizinne w tym nasze dwa: OGNIK Mościc i RADOSNA Blusałka zostały poddane ocenie pana Piotra Śliwki, a nie jak to było w pierwotnym planie sędziowania p. Krystynie Łukasiewicz. Pan sędzia spojrzał na nie łaskawym okiem i nasza para otrzymała po lok.I, CWC, NPwR/NSwR, a OGNIK został Zwycięzcą Rasy. Moja radość i psi smutek! Mój kochany piesek nie lubi zbyt wiele razy wchodzić na ring. Z zasady wystarcza mu cierpliwości i tolerancji na dwu-trzykrotne porównania, tym bardziej gdy wystawa odbywa się w hali. Psu żyjącemu sobie w ciszy i spokoju wiejskiego domu ryk głośników, ludzkie rozmowy, krzyki, gwizdy, oklaski, a także psi hałas w zamkniętym pomieszczeniu musi sprawiać fizyczny ból. No cóż, ale czego nie zrobi kochający pies dla ukochanej Pani? Ognik zaprezentował się nieźle w grupie pierwszej i razem z owczarkiem niemieckim i przepięknym owczarkiem podhalańskim przeszedł do finałowej trzydziestki (po trzy psy z każdej grupy FCI). Finał odbywał się systemem pucharowym i w pierwszym losowaniu Ognik trafił na owczarka niemieckiego. Trójosobowa komisja sędziowska postawiła na PON'a (większością głosów, bez p.Śliwki). Drugie losowanie - i Ognik ruszył w parze z miniaturowym jamnikiem gładkowłosym, ale tym razem to jamniczek okazał się faworytem. W efekcie zeszliśmy z ringu honorowego uginając się pod ciężarem pucharu i "udźca po staropolsku"   

1. Krajowa Wystawa Psów Rasowych - Rzeszów 8.02.2004

sędzia Ewa Bukład - ot i niespodzianka. Zgłaszałam Ognika do innego sędziego. Od wielu lat mam wrażenie, że ani ja ani moje psy nie podobają się pani Ewie Bukład. Z pewnością nie byłoby nas  na tej wystawie gdyby.... Moje odczucia sprawdziły się i OGNIK Mościc uzyskał w kl.ch. II lok., co było też lokatą ostatnią.

 Wystawy 2003

Wystawy 2002